Genel Açıklamalar

Açıklamalar

 • Başvurular Festival Seçici Kurulu’nun değerlendirmeleri sonucunda ortaya çıkacak raporlar dikkate alınarak, Festival Organizasyon Komitesi’nin kararı ile değerlendirilecektir.
 • Festival boyunca katılacak olan gruplar Samsun’a ulaşımlarını kendileri karşılayacak olup, katılan toplulukların 1 günlük konaklama ve 2 günlük yemek giderleri ana sponsorumuz olan Lovelet AVM desteği ile karşılanacaktır. Karşılanan günler haricinde iaşe talebinde bulunan ekipler giderlerini kendileri karşılayacaklardır.
 • Katılımcı grupların karşılanması ve ağırlanması Hayal Atölyesi Tiyatrosu oyuncularından oluşan Karşılama Kafileleri tarafından yürütülecektir. Her ekip için ayrı bir grup sorumlusu ve karşılama kafilesi ile organizasyon yürütülecek, ekiplerin sahneye ve konaklama yerlerine ulaşımı, oyun öncesi ve sonrası tüm ihtiyaçları ilgili kafile tarafından sağlanacaktır.
 • Ekiplere zaman planlaması yapılarak boş olan vakitlerde sosyal program (Bandırma Vapuru, Amazon Köyü, Teleferik ve Sahil gezintisi) yaptırılacaktır.
 • Oyunlar sembolik bir ücret karşılığında sahnelenecektir. Biletler biletiva.com adresinden satışa sunulacak katılan ekiplere her ne sebeple olursa olsun hiçbir konuda ücret ödenmeyecektir.
 • Festivalimizde sahnelenecek her oyunun sonunda oyuna dair “oyuncular ve yönetmenle” oyun üstüne söyleşi-fuaye yapılacaktır.
 • Birden fazla oyunla başvuru yapacak ekiplerin, her oyun için ayrı form doldurması gerekmektedir.
 • SAMSUN 1. HAYAL ATÖLYESİ TİYATRO BULUŞMASI’na KATILMIŞ OLAN BİR EKİP, SAMSUN 2. HAYAL ATÖLYESİ TİYATRO BULUŞMASI’na BAŞVURU YAPAMAZ. EĞER BAŞVURU FORMU DOLDURURSA BAŞVURUSU GEÇERSİZ SAYILIR.
 • Festival Organizasyon Komitesi, gerekli haller durumunda katılımcı grup oyunları için programda belirlenen gün, saat ve yerde değişiklik yapma ya da erteleme hakkını saklı tutar.
 • Oyunların görsel hakları ve oyun metinlerinin telifleri oynayacak olan tiyatronun sorumluluğundadır. Ortaya çıkabilecek uyuşmazlıklardan Festival Organizasyon Komitesi sorumlu tutulamaz.
 • Başvurusu kabul edilen tiyatrolardan daha sonra Festival Sözleşmesi imzalanması ve tarafımıza gönderilmesi istenecektir.

 

UYARI

 • Başvuru formunu dolduran ekipler festivale kabul edilmiş sayılmaz. Ayrıca Başvuru Dokümanları’nı Organizasyon Sekretaryasına ulaştırmaları gerekmektedir.

 

 • Başvuru yapmış bütün ekiplere en geç 15 OCAK 2019 tarihinde geri dönüş yapılacaktır.

 

 

Festivalimize katılabilmek  için ADAY TİYATRO BAŞVURU FORMU’nun doldurulması ve Başvuru Dokümanlarının 15 ARALIK 2018 tarihine kadar belirtilen Festival Organizasyon Komitesi iletişim adresine e-mail veya posta yolu ile iletmesi gerekmektedir.

 

BAŞVURU DOKÜMANLARI

 1. Oyunun afişi (pdf ya da eps formatında olmalıdır).
 2. Oyundan ya da kostümlü provadan çekilmiş en az 10 adet fotoğraf.
 3. Oyunun performans video kaydı. Henüz sahnelenmedi ise provası edilen yere kadar kostümlü-kostümsüz video kaydı. (USB, DVD veya indirme linki).
 4. Tiyatronuzun tarihçesi hakkında bilgi (Festivalde broşürlerde kullanılacaktır).
 5. Oyun yönetmenin kişisel ve tiyatral bilgilerini kapsayan özgeçmişi.
 6. Varsa oyunla ilgili basında çıkmış yazı veya haberlerden kopyalar.
 7. Oyunun tam metni, çıktı veya dijital ortamda taranmış biçimde olabilir.

Başvuru dokümanlarının hepsi hayalatolyesitiyatrosu@gmail.com adresine mail olarak gönderilmelidir. İsteğe bağlı olarak posta yolu ile göndermek isterseniz posta adresimiz iletişim kısmında verilmiştir. Yapılan başvurular sonrasında Festival Sekretaryasını arayıp bilgilendirirseniz teknik aksaklık nedeniyle oluşabilecek mağduriyetin önüne geçmiş oluruz.


GENEL BİLGİLER

FESTİVAL TARİHLERİ: 1-5 MART 2019

FESTİVAL MERKEZİ: LOVELET SAHNESİ

SEYİRCİ KAPASİTESİ: 205

FESTİVAL BAŞKANI: ESER AKAL

ORGANİZASYON SEKRETARYASI

Gülen AKAL

Tel: 0 505 632 59 05

E-posta: hayalatolyesitiyatrosu@gmail.com

Web: www.hayalatolyesitiyatrosu.com

Adres: Hayal Atölyesi Tiyatrosu Denizevleri Mah. 220. Sok No. 2 ATAKUM /SAMSUN

 

Başvuru yapmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://goo.gl/MbpQzy

Bir Cevap Yazın